Ochrana vodičů a datových kabelů

Adaptaflex je systém ochranných hadic, zajišťující ochranu datových kabelů a vodičů v různých odvětvích, např. strojírenství, stavebnictví, na železnici, u kolejových vozidel, v infrastruktuře apod. a také u výrobních či montážních firem. V podstatě všude tam, kde je nutné zamezit poškození vodičů či kabelů.

Jakou ochrannou hadici vybrat?
Podívejme se na několik základních otázek, na které byste měli znát odpovědi předem. Můžete ušetřit finance i čas a dopomohou Vám ke správnému výběru ochranné hadice pro Vaši aplikaci.

adaptaflex_1

Kde bude chránička používána? (v jakém provozu, na jakém stroji …)

Potřebuji mechanicky odolnou chráničku? Jestli ano, jak bude namáhaná? (třením, tlakem, otěrem …)

Bude aplikace statická či dynamická? (v aplikaci hadice bude v pohybu, např. u dveří stroje nebo bude v klidu, bez pohybu)

Bude vystavena nějakým chemickým látkám? (oleje, různé chemikálie či sloučeniny, soli, emulze …)

Jaký zvolím materiál s ohledem na prostředí daného provozu? (odolnost vůči vyšší teplotě, odolnost vůči jiskrám nebo žhavým šponám, UV či elektromagnetickému záření)

Má být chránička nehořlavá? (má být odolná vůči vzniku jedovatého dýmu?, to je důležité zejména u instalací v infrastruktuře, ve veřejných budovách a prostorách, metru apod.)

adaptaflex_2

Má být ochranná hadice odolná vůči vnějším povětrnostním vlivům? (například použití u kolejových vozidel, větrných elektráren …)

Chceme, aby byla vodotěsná, jaké má mít IP krytí?

Jaký potřebujeme průměr, vnější nebo vnitřní?

Jak dlouhá má být ochranná hadice? (jaké množství potřebujete)

Jsou požadovány certifikáty? (UL, drážní, námořní …)

 

Jak zvolíme tu správnou koncovku (fitinku)?

Správnou fitinku volíme vždy dle vnějšího či jmenovitého rozměru hadice. Je důležité zohlednit i správné a bezpečné provlečení kabelů nebo vodičů fitinkou, případně i poloměr ohybu hadice.

Jaké jsou výhody při dodání celého systému?

Plnou a správnou funkčnost celého systému zajistíme výběrem správné koncovky, kdy musíme vzít v úvahu požadovanou ochranu, materiál, požadované krytí IP a také vhodně zvolený typ závitu (metrický, PG apod.). Jen tak můžeme zaručit správné fungování celého systému ochrany kabelů a vodičů.

V případech, kdy je ochranná hadice špatně či neodborně upevněna nebo je použito jiné koncovky (například jiný výrobce) a jiné hadice, tak nejsou zaručeny certifikované vlastnosti hadice či celého systému.

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít