WERMA a IO-Link

Každý den se setkáváme s „chytrými“ telefony, komunikačními zařízeními, v domácnosti s televizory, pračkami, ledničkami. To vše lze nyní vzájemně propojit prostřednictvím internetu. Můžeme na dálku ovládat topení, regulovat osvětlení nebo třeba nastavovat klimatizaci. Stejným vývojem prochází i průmysl, vše směřuje k vytvoření „smart“ továren v duchu konceptu Průmysl 4.0

Bez názvu-1
Bez názvu-1

Podmínkou je, aby jednotlivé komponenty, počínaje senzory a konče aktivními prvky, byly schopny navzájem spolupracovat a vyměňovat si informace. Na tomto poli existuje několik standardů a jedním z nejrozšířenějších je IO-LINK.

Nedílnou součástí celého systému jsou signální prvky (optické a akustické), které slouží k přenosu informací o aktuálním stavu výrobní jednotky nebo stroje a k zobrazení měřených veličin. Může se jednat o statické zobrazení stavu nebo analogové zobrazení parametrů, například teploty, tlaku, hladiny kapaliny a podobně. S rozvojem zobrazovacích LED technologií vzniká nepřeberné množství různých aplikací. Společnost WERMA vyvíjí a dodává kompletní sortiment zobrazovacích komponent. Je možné si vybrat z kompaktních (sestavených) nebo modulárních systémů.

Nejrozšířenější systém signálních sloupků o průměru 70 mm popř. 40 mm lze tak velmi snadno začlenit do komunikačního systému IO-LINK.

Zavádění systému v duchu INDUSTRY 4.0, přináší větší efektivitu a kvalitu výroby. Hlavní přidanou hodnotou jsou další doplňkové funkce, které „standardní“ způsoby výroby nemohou nabídnout. Tato cesta umožní zvýšit ziskovost výroby, včetně malosériových výrobních zakázek.

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít