Cloudové řešení pro monitorování napříč odvětvími

Spojením našich dodavatelů společností Werma a Teltonika Networks vzniklo nové meziodvětvové řešení - optimalizace firemních procesů a síťového připojení.

Uvodni
Uvodni
  • Společnost Werma je německým lídrem v oblasti inteligentních signalizačních technologií a poskytuje pokročilá signalizační řešení, která optimalizují pracovní procesy a zajišťují jejich efektivitu. Jejich řešení WeAssist je meziodvětvové cloudové řešení pro agregaci signálů a vytvoření komplexního automatizovaného monitorovacího systému. 
  • Teltonika Networks je technologická společnost vyrábějící profesionální zařízení pro připojení k síti. Díky dlouhodobým zkušenostem, výzkumu a vývoji průmyslových síťových zařízení pro IoT a M2M komunikaci, jsou schopni nabídnout široké portfolio produktů pro nejsložitější oblasti průmyslu 4.0.
weassist

Výzva

Před nástupem Průmyslu 4.0 sloužily modulární signalizační sloupky k jedinému účelu: sdělovaly základní stav stroje, ke kterému byly připojeny. Podobně jako semafory označovaly různé barvy různé stavy a využití těchto sloupků zjednodušovalo a urychlovalo proces monitorování pracovních postupů. Po dlouhou dobu tento jediný účel stačil. 

Ale v éře průmyslu 4.0, který je založen na datech, už signalizační sloupky připojené ke stroji nemají smysl. Jistě, sloupek signalizuje změnu vyžadující pozornost a akci, ale někdo musí být nablízku, aby tento signál viděl a mohl podle něj jednat. To vyžaduje nasazení pracovníka na místě a snižuje se tím efektivita a úroveň automatizace. 

 

weassist2

Werma vyrábí modulární signalizační sloupky, ale chtěla zintenzivnit svou činnost tak, aby odpovídala průmyslovým standardům a aktuálním požadavkům výrobních procesů v souladu s potřebami průmyslu 4.0. Jejím řešením je WeAssist: meziodvětvové cloudové řešení pro automatickou agregaci signálů, jejich ukládání a analýzu a umožnění vzdáleného komplexního monitorování všech připojených strojů.

Toto cloudové řešení samozřejmě vyžaduje nepřetržité a stabilní síťové připojení, aby bylo možné tato data přijímat v reálném čase a bez výpadků. A tak přišlo na řadu zařízení společnosti Teltonika Networks. 

topologie
topologie
teltonika3

Řešení

Propojení modulárních signalizačních sloupků s cloudem zajišťuje průmyslový celulární router RUT240 - jméno, které je synonymem pro stabilitu sítě. Tento router je připojen k gateway pomocí kabelu UTP a gateway udržuje bezdrátové spojení se sloupky, například ve výrobním závodě. 

RUT240 má řadu funkcí, které mu pomáhají v tomto řešení excelovat. Funkce WAN failover zajišťuje automatické přepnutí na alternativní záložní připojení v případě, že dojde k přerušení připojení. To poskytuje důležitou pojistku pro zachování mobilního komunikačního mostu mezi sloupky a cloudem, což může být v některých průmyslových prostředích nebo lokalitách docela problém. Pokud chce být WeAssist skutečně řešením napříč průmyslovými odvětvími, je tento typ zabezpečení proti výpadku nezbytný.

teltonika2

Dalším důležitým prvkem meziodvětvové přizpůsobivosti je adaptabilita, kterou RUT240 také splňuje. Široká škála vstupů/výstupů zajišťuje, že RUT240 bude mít budoucí využití v případě, že specifické aplikace budou vyžadovat přidání dalších zařízení do řešení. Kompaktní, ale vysoce odolná konstrukce znamená, že jeho přidání do jakékoliv sestavy lze provést s minimální složitostí, a to i v případě, že je řešení implementováno v nepříznivém prostředí.  

Další přizpůsobivosti je dosaženo díky kompatibilitě zařízení RUT240 se systémem vzdálené správy (RMS) společnosti Teltonika Networks, což umožňuje vzdálený přístup a možnosti ovládání samotného routeru, které maximalizují to, co si společnost Werma předsevzala poskytnout.

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít