Vakcinační centra v Německu spoléhají na produkty WERMA

Dobře vybavená a zorganizovaná očkovací centra: řešení od WERMA zajišťuje maximální bezpečnost. Sada signálních věží reguluje kontrolu přístupu k vakcinačním boxům, CO2 semafory zajišťují kontrolu kvalitu vzduchu.

WERMA_Impfzentrum_TUT (3)

Přípravy na očkování probíhají po celém Německu už týdny.

Ve velkých sálech, veletržních prostorách nebo koncertních síních byly zřízeny stánky pro registraci a samotné očkování, pro čekající byly instalovány řady židlí a různé informační cedule. Očkování začalo na většině míst už v polovině ledna.

Mnoho vakcinačních center spoléhá na různé systémy, aby zajistilo nejvyšší možnou bezpečnost pro všechny přítomné. Na jedné straně dodatečná kontrola přístupu „SignalSET“ zaručuje bezpečný a plynulý proces a pomocí optického signálu jasně ukazuje, zda vakcinační stánek je obsazený nebo volný. Semafor WERMA CO2 navíc signalizuje, zda a kdy je čas na další nárazovou ventilaci. 

WERMA_Impfzentrum_TUT (2)

Bezpečné očkování - pokud možno bez front

Je důležité, aby ve všech vakcinačních centrech nadále platilo pravidlo 3R pro ochranu před koronou: Rouška/maska, Rozestupy a Ruce - tedy pravidelné mytí rukou a jejich dezinfekce.

V okresním očkovacím středisku v Tuttlingenu to pro odpovědné osoby nestačí: „Je pro nás obzvláště důležité, aby zde vše probíhalo co nejplynuleji,“ říká Bernhard Flad, dlouholetý bývalý starosta a předseda okresního sdružení DRK Tuttlingen, který je zodpovědný za zřízení a provoz centra. Vzhledem k vysokému zájmu o očkování je třeba předcházet dlouhým frontám. Mimo rezervační systém je další důležitou součástí pro maximální bezpečnost i SignalSET značky WERMA. Signální světla připojená ke každé kabině jasně ukazují, která kabina je aktuálně obsazená nebo volná.

Řešení „SignalSET“ od WERMA se skládá z rádiově ovládané signální věže a dálkového ovládání. Semafor je jasný, snadno srozumitelný a není třeba jej vysvětlovat. Díky 360stupňovému záření jsou signály jasně viditelné ze všech stran a jasně svítící LED diody zaručují, že jsou jasně rozpoznatelné i na přímém slunečním světle a ve světlém prostředí.

Zelené světlo - přístup povolen

Flad říká: „Tato světla fungují jako semafor, a proto jsou jasně srozumitelná pro všechny, a to i bez označení: Červená znamená obsazeno, zelená označuje, že lékař aktuálně nemá pacienta a je volný.“ Díky dodanému dálkovému ovládání mohou lékaři a lékaři uvnitř očkovací kabiny jednoduše změní barvu signálu venku pouhým stisknutím tlačítka.

Signální světla od WERMA se již používají ve vakcinačních centrech v Duisburgu a Singenu.

Übersicht_SignalSET

Systém SignalSET - z čeho se skládá?

Řešení „SignalSET“ od WERMA se skládá z rádiově ovládané signální věže a dálkového ovládání. Semafor je jasný, snadno srozumitelný a není třeba jej vysvětlovat. Díky 360stupňovému záření jsou signály jasně viditelné ze všech stran a jasně svítící LED diody zaručují, že jsou jasně rozpoznatelné i na přímém slunečním světle a ve světlém prostředí.

Toto zařízení se dá samozřejmě využít nejen v očkovacích centrech, je vhodné všude tam, kde je potřeba sledovat a organizovat množství osob vstupujících do prostoru. V čekárnách pak může například ušetřit práci zdravotním sestrám na ambulancích, které nemusí neustále vstávat a zvát dalšího pacienta do ordinace.

Impfzentrum_CO2-Ampel_WERMA (1)

Nejlepší kvalita vzduchu díky semaforu CO2

Kromě hladkého procesu je důležitá také dobrá kvalita ovzduší ve vakcinačních centrech. Zde přichází na řadu nový semafor CO2 WERMA. Ten nepřetržitě měří aktuální koncentraci oxidu uhličitého ve vzduchu v místnosti a přesně ukazuje, zda nebo kdy je čas na další nárazovou ventilaci.

I u tohoto semaforu je hned jasné a srozumitelné, co se děje:
Pokud je koncentrace CO2 nižší než 1 000 ppm, rozsvítí se semafor zeleně, což znamená, že vzduch v místnosti je v pořádku.
Pokud koncentrace CO2 překročí 1 000 ppm, semafor se rozsvítí žlutě a signalizuje, že je doporučeno větrání.
Červený signál označuje, že je nutné přerušované větrání, protože koncentrace CO2 je vyšší než 2 000 ppm.
Pokud je překročena mezní hodnota 3 000 ppm, červené blikající světlo znamená, že je naléhavě nutné větrání.

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít