Přínos IoT ke snížení bezpečnostních rizik na staveništích

Podnikání ve stavebnictví je z mnoha důvodů náročné. Pro zabezpečení staveniště, představující zpravidla velký prostor, je důležité zvolit taková opatření, která zamezí vniknutí nepovolaných osob a efektivně ochrání majetek, stroje a stavební materiály před odcizením. Dokážete si představit, že jen ve Spojeném království dosahuje hodnota krádeží na staveništích 800 milionů liber ročně? Nejčastějším cílem zlodějů je nákladné stavební strojní zařízení, nářadí a drahé materiály jako jsou kovy, kabely atd. Kromě krádeží se staveniště často stávají cílem vandalů nebo žhářů. Implementace chytré technologie je účinným způsobem, jak takovým zločinům předcházet, případně umožnit sledování pachatelů po vloupání.

TechCl_IoT_1
TechCl_IoT_1

Náročný úkol
Podoba staveniště, objektů na něm a procesů, které se zde odehrávají, se neustále dynamicky mění. Proto musí být celá infrastruktura snadno přizpůsobitelná pro realizaci následných etap projektu. Sledování inventáře stavební firmy v reálném čase může být obtížné kvůli mnoha drahým nástrojům, používaným na různých místech areálu, takže po krádeži může uplynout několik dní nebo týdnů, než je tato skutečnost zaregistrována. Ačkoli jsou CCTV kamery (Closed Circuit TV – uzavřený TV okruh) již často používány pro monitorování staveniště, ukládání videozáznamů na stále stejném místě není efektivní, protože často dochází ke jejich krádeži nebo poškození. Vzhledem k tomu, že v oblastech, ve kterých se staveniště nacházejí, není vždy rozvinutá infrastruktura, kabelové připojení k internetu nemusí být dostupné nebo může mít omezenou kapacitu.

Řešení
Jako náš příspěvek k řešení výše uvedeného problému jsme zvolili vysoce výkonný a odolný router RUTX12.
Router má dva současně fungující modemy LTE Cat 6 a možnost vyvažování zátěže pro rychlý a bezproblémový výkon. Funkce Dual SIM (dvě účastnické identifikační karty SIM) s okamžitým automatickým převzetím služeb při selhání zajišťuje, že nedochází k výpadkům internetu. Jiné zařízení Teltonika Networks - TSW100 (průmyslový PoE gigabitový switch s pevnou konfigurací) se používá k připojení CCTV kamer s technologií PoE (Power over Ethernet), umožňující napájení prostřednictvím síťového kabelu bez nutnosti přivést napájecí napětí k přístroji dalším samostatným kabelem. Záznam z kamer je odesílán do centrálního CCTV velínu pro vzdálenou správu
a monitorování. Takto je záznam chráněn před krádeží a poškozením. Různé druhy drahého nářadí a strojů mohou být opatřeny senzory ID Coin nebo ID Puck pro snadné sledování polohy jednotlivých položek inventáře prostřednictvím Bluetooth. Kromě toho majáky Slim ID umožňují snadné sledování osob vstupujících a opouštějících pracoviště v konkrétní době. Bezdotyková kontrola pomocí termokamery u vchodu zajišťuje, že se do areálu nedostane personál s horečkou, což je důležité pro prevenci COVID-19 nebo jiných onemocnění.

Výhody
Snadná instalace umožňuje užití stejné infrastruktury na více místech staveniště bez ohledu na umístění v areálu.
Spolehlivé a rychlé připojení zajištěné dvěma současně pracujícími modemy LTE Cat 6 a vyrovnáváním zátěže.
Bezpečné ukládání CCTV dat mimo areál staveniště.
Sledování polohy nářadí v reálném čase pomocí technologie Bluetooth.
Vzdálená správa umožňuje z kteréhokoli místa na světě přístup k údajům o pracovní době zaměstnanců, umístění nářadí a dalšího vybavení, navíc je k dispozici přístup k videozáznamům, jakož i přehled o kompletní konfiguraci, aktualizacích a o řešení problémů.
Prevence onemocnění COVID-19 je umožněna bezdotykovou kontrolou přístupu a termokamerou.

PROČ ZVOLIT PRODUKT TELTONIKA NETWORKS?
Společnost Teltonika Networks má dlouholeté zkušenosti ze spolupráce s mnoha partnery z celého světa, působících v různých průmyslových odvětvích včetně stavebnictví. Tyto zkušenosti a naše know-how nám umožňují nabízet nejjednodušší verzi řešení, která se snadno instaluje, je spolehlivá, bezpečná a cenově dostupná. Spolupráce na více projektech nám navíc poskytuje znalosti potřebné pro účinnou prevenci možných problémů dříve, než nastanou, což vede k úsporám drahocenného času a nákladů během procesu implementace.

Typologie

TechCl_IoT
TechCl_IoT

DOPORUČENÝ PRODUKT RUTX12 - DUÁLNÍ PRŮMYSLOVÝ CELULÁRNÍ LTE CAT 6 ROUTER

 • DUÁLNÍ LTE
  Mobilní rychlost až 600 Mb/s se dvěma současnými připojeními LTE CAT 6
 • DUAL SIM
  Okamžité přepnutí při selhání
 • WIFI & BT
  Wave-2 802.11ac dvoupásmové WIFI a Bluetooth LE
 • GNSS
  Globální navigační satelitní systém pro lokalizační služby
  a časovou synchronizaci
 • VYVÁŽENÍ ZÁTĚŽE
  Umožňuje použití více zdrojů WAN ke zvýšení propustnosti
 • RMS
  Kompatibilní se systémem vzdálené správy Teltonika (RMS)

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít