VISOR® OBJECT AI OD SENSOPART

Umělá inteligence, opravdové výsledky - díky VISOR® Object AI je strojové vidění jednodušší než kdykoli předtím. Disponuje plnou flexibilitou detektoru VISOR® Object Advanced a navíc nabízí detektor "Classification (AI)", který klasifikaci objektů ještě více usnadňuje a zvyšuje její robustnost.

uvod foto
uvod foto
VISOR_OB_app3_1

S nejnovějším přírůstkem do rodiny VISOR® společnost SensoPart ještě více usnadňuje využití vidění. Díky umělé inteligenci obsažené v detektoru "Classification (AI)" se VISOR® Object AI samostatně učí rozlišovací charakteristické rysy na základě několika snímků detekovaného objektu. Dokonce i silné odchylky procesu a výrobku, jako jsou výkyvy mezi jednotlivými šaržemi, znečištění, odrazy, měnící se tvary nebo různá 3D orientace, lze naučit pouhými několika kliknutími myší. Pak je schopen spolehlivě rozpoznat objekty objevující se před objektivem a zařadit je do různých tříd.

 

VISOR_OB_app3_2

Pro kontrolu přítomnosti lze komponenty hodnotit jako "dobré" nebo "špatné" nebo je rozdělit do 200 tříd - například proto, aby bylo zajištěno, že budou vždy dodány správné díly pro příslušný výrobek a zpracovány varianty výrobků. Jakmile je klasifikace naučena, funguje spolehlivě, aniž by se uživatel musel starat o příslušná pravidla a parametry detekce, jako je tomu u klasického zpracování obrazu založeného na pravidlech (např. pomocí porovnávání vzorů, rozpoznávání obrysů nebo kontrastu). Protože se VISOR® Object AI dokáže učit, stačí mu obvykle přibližně pět vzorových snímků pro každou třídu objektů, aby dostatečně dosáhl stabilního procesu detekce. Algoritmus AI je implementován v samotném snímači, a proto nevyžaduje žádné připojení k síti nebo cloudu.

VISOR_OB_app3_3

V automobilové výrobě dokáže rozlišit varianty součástek a určit, zda je pro konkrétní výbavu vozidla k dispozici vhodná varianta. Při podávání pružných, tvarově proměnlivých předmětů, jako jsou spirálové pružiny nebo plastové sáčky, detekuje nesprávné díly nebo nesprávné polohy. V porovnání s klasickými detektory dokáže snímač s umělou inteligencí řešit takové úlohy s výrazně menšími nároky na nastavení a vyšší stabilitou procesu. Uživatel ušetří čas, protože nemusí vytvářet logické propojení mezi několika senzory.

Kontrola správného typu hrdla palivové nádrže

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Tank_overlay_366b981b0d

VISOR® Object AI snadno kontroluje, jestli byl do různých vozů na výrobní lince namontován správný typ plnicích hrdel paliva.

Kontrola správného typu spínačů na přístrojové desce

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Armatur_overlay_dd51ddac14

V závislosti na zvolené doplňkové výbavě má palubní deska různé spínače, které klasifikační detektor v systému VISOR® Object AI spolehlivě rozlišuje a kontroluje.

Kontrola správného typu palivových hadic a sponek

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Motor_overlay_7dce39b46c

Klasifikační detektor VISOR® Object AI rozpozná různé palivové hadice a příslušné spony v různých automobilech a věrohodně zkontroluje, zda jsou namontovány správné hadice a spony.

csm_product_VISOR_Smartcam_front_99ff9b5008

VISOR® V50 Objektový snímač Advanced

 • Uživatelsky přívětivý konfigurační a zobrazovací software s
  hierarchickými uživatelskými přístupy
 • Detekce objektů pomocí 5Mpx čipu
 • Rozlišení 2560 x 1936 px
 • Přesné určení polohy: Poloha X/Y a
  orientace
 • Komplexní logické a výpočetní funkce pro
  maximální flexibilitu
 • Vstup enkodéru

Chcete se dovědět více informací?

Napsat zprávu
Zavřít
info_sensopart
24.7.2020

NOVINKY OD SENSOPART 2020

Představujeme Vám přehled novinek od SensoPart, našeho dodavatele detekční techniky a přístrojů pro strojové vidění. Dovíte se třeba, jaké ocenění v roce 2020 SensoPart získal, jak mohou systémy…

nove_Sensopart
21.5.2020

NOVÉ SNÍMAČE OD SENSOPART

S VISOR® Code Reader V20 standard rozšiřuje SensoPart svou řadu kamerových senzorů o nízko nákladovou verzi pro standardní aplikace vyžadující vyšší rozlišení obrazu, jako je čtení tištěných čárových…

info_sensopart
12.1.2018

SENSOPART VISOR® MULTISHOT ZÍSKAL OCENĚNÍ

Kamerový snímač VISOR® s funkcí Multishot byl oceněn v soutěži „Vision Systems Design Innovators Awards“, vyhlašované
každoročně specializovaným technologickým časopisem Vision Systems Design.…